Κυριακή 15 Μαΐου 2011

ΑΝΔΡΙΚΟ: ΠΑΝΤΖΙΤΖΙΦΙΑΚΟΣ-ΠΡΟΦ.ΗΛΙΑΣ 0-6

Με τον καλύτερο τρόπο έκλεισε την χρονιά η ποδοσφαιρική ομάδα, που συνέτριψε με 6-0 τον Παντζιτζιφιακό στο γήπεδο της Παραλίας, τερματίζοντας στην 6η θέση της βαθμολογίας του 1ου ομίλου της Β' Κατηγορίας. Σε ένα παιχνίδι χωρίς βαθμολογικό ενδιαφέρον, ο "Προφήτης" μπήκε πιο κεφάτος στο γήπεδο και πριν συμπληρωθεί το δεκάλεπτο, προηγήθηκε 2-0, χάρις σε δύο γκολ του Νίκου Ευγενεία, στο 3' με πέναλτι που κέρδισε ο Μπόσμος, και στο 8', μετά από υπέροχη πάσα του Μαχαίρα. Οι "Καρπάθιοι" προσπάθησαν να αντιδράσουν, αλλά δεν πέτυχαν ένα γκολ, που τουλάχιστον στο πρώτο ημίχρονο δικαιούνταν, χάνοντας κάποιες ευκαιρίες, με σημαντικότερες το δοκάρι του Παπανικολάου στο 27', και το τετ-α-τετ του Καρέρα στο 45'. Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου η ομάδα μας έκανε το 0-3, με τον νεοεισελθόντα Βισβίκη, μετά από κάθετη πάσα του Ευγενεία. Ο Παντζιτζιφιακός κάπου εκεί κατέθεσε την όπλα, και με την άμυνα του να βρίσκεται πολύ ψηλά, ο Προφήτης που έπαιζε συνεχώς με κάθετες μπαλιές δημιουργούσε ασταμάτητα ευκαιρίες, όπως το κοντινό πλασέ του Ευγενεία στο 55'. Το 0-4 έγινε από τον Μπόσμο στο 68', μετά από φάση διαρκείας, και αμέσως μετά μπήκε το πιο όμορφο γκολ, το 5ο, ύστερα από υπέροχο συνδυασμό της... μισής ομάδας, και τελικό αποδέκτη τον Γεωργακάκο. Ο Μπάμπης πέτυχε και δεύτερο γκολ, που έμελλε να ήταν και το τελευταίο της φετινής χρονιάς, με όμορφο διαγώνιο πλασέ στο 87'. Έτσι, η ομάδα του λόφου, έκλεισε ιδανικά τη σεζόν, με την κατάληψη της 6ης θέσης να θεωρείται επιτυχία. Ευχαριστούμε πολύ όλους τους αθλητές που μετείχαν στη φετινή προσπάθεια. Βέβαια, η χρονιά δεν τελειώνει ακόμη, αφού από την Τρίτη ξεκινά στο ΣΕΦ τουρνουά, μεταξύ των περισσότερων ομάδων που προπονούνται εκεί, και για το οποίο θα υπάρχει ενημέρωση από το blog.
ΠΑΝΤΖΙΤΖΙΦΙΑΚΟΣ-ΠΡΟΦ.ΗΛΙΑΣ 0-6
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Ορφανός
ΣΚΟΡΕΡ: 3' (πεν.), 8' Ευγενείας, 47' Βισβίκης, 68' Μπόσμος, 70', 87' Γεωργακάκος
ΠΡΟΦ.ΗΛΙΑΣ (Α. Καρυτινός): Γασπαρινάτος, Ηλιάδης, Μητσάκος (65' Τσάδαρης Χ.), Καλλινικίδης, Βισβάρδης (46' Βισβίκης), Βέργος, Γεωργακάκος, Διαμαντόπουλος, Ευγενείας, Μαχαίρας, Μπόσμος.