Τετάρτη 10 Φεβρουαρίου 2016

ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ: ΠΡΟΦ.ΗΛΙΑΣ-ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΗ 56-33

Επιστροφή στις νίκες για τις γυναίκες, που κέρδισαν τις μικρές της Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α. και συνεχίζουν την προσπάθεια για είσοδο στα πλέι-οφ, κάτι που είναι πια ο αντικειμενικός στόχος της ομάδας για φέτος.
Ο αγώνας είχε από την αρχή γρήγορο ρυθμό, όχι όμως και υψηλό σκορ, καθώς και οι δύο ομάδες ήταν άστοχες. O Προφήτης πάντως εξισορροπούσε τα χαμηλά του ποσοστά με τη δυνατή του άμυνα κι έτσι διατηρούσε από την αρχή ένα μικρό προβάδισμα, που με τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου έφτασε τους οκτώ πόντους. Στο δεύτερο μέρος μεταφέραμε τη μπάλα κοντά στο καλάθι και η διαφορά άνοιξε κι άλλο, για να φτάσουμε στο τελικό 56-33.
Η Λάζαρου μαζί με την Αρχοντάκη του δευτέρου ημιχρόνου έκαναν την πιο πολλή δουλειά για τον Προφήτη, ενώ από την Αναπτυξιακή άρεσαν περισσότερο οι Δανδουλάκη και Μποσγανά. Σωστός ο Κουράντης.
ΠΡΟΦ.ΗΛΙΑΣ-ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΗ 56-33 (12-7, 24-16, 38-25, 56-33)
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Κουράντης
ΠΡΟΦ.ΗΛΙΑΣ (Π. Χλιαουτάκης): Αρχοντάκη 11, Δροσωτάκη 7(1), Σπύρη 2, Λαζάρου 13, Κίκη, Αλεξανδροπούλου 2, Γκέρμπη, Καλοβυρνά, Γουλουμή 3, Πούλη 4, Ιωαννίδου 8(2), Γιαννοπούλου 6.
ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΗ (Κ. Αράπης): Κόρδαλη, Στεφάνου 2, Παντελή 2, Κάραλη 6(2), Κριτσιδήμα 1, Προέδρου, Μποσγανά 6, Χαραλαμπίδου, Ρεκουνιώτη 2, Δανδουλάκη 7, Κομματά, Χατζηλεοντή 7.