Σάββατο 22 Νοεμβρίου 2014

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ: ΠΡΟΦ.ΗΛΙΑΣ-ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 53-50

Ψυχωμένες οι κορασίδες μας, νίκησαν 53-50 (ημ. 27-26) τον Ατρόμητο στο ντέρμπι του ομίλου και έμειναν εκείνες μόνες αήττητες. Ο αγώνας ήταν μια αδιάκοπη μάχη, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν χέρι-χέρι σε όλο το σαραντάλεπτο, σε ένα ματς πολύ καλό ποιοτικά όπως δείχνει και το (υψηλό για αγώνα κορασίδων) τελικό σκορ. Ο Προφήτης ευτύχησε να έχει ένα μικρό ξέσπασμα στα τελευταία λεπτά, το οποίο του έδωσε την πιο μεγάλη μέχρι τότε διαφορά στο παιχνίδι (52-46 δύο λεπτά πριν το τέλος) και κατάφερε να πάρει τη νίκη. Ο ρέφερι Γερουλάνος αυτή τη φορά κατάφερε (με τα όποια λάθη του) να κρατήσει το παιχνίδι, αν και ο Ατρόμητος έχει δίκιο να παραπονιέται για φάουλ στην τελευταία φάση, πάνω σε προσπάθεια για τρίποντο. Για τον Προφήτη σήμερα, με κόουτς την Μένια Δροσωτάκη έπαιξαν οι Χανού, Μυσιρλή 3(1), Παπαβασιλείου, Τζωρτζάκη, Παπακωνσταντίνου, Σκοτινιώτη, Ιγκρίστα 4, Παπαδοπούλου Μαρ. 41(2), Γκέρμπη 2, Σαμιώτη 3, Παπαδοπούλου Μυρ..