Κυριακή 13 Απριλίου 2014

ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ: ΠΡΟΦ.ΗΛΙΑΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ.ΔΗΜ. 59-40

Με πολύ καλό δεύτερο ημίχρονο ο Προφήτης νίκησε 59-40 τον Αστέρα στο φινάλε της δεύτερης φάσης, και πλέον ετοιμάζεται για τα ημιτελικά που θα έρθουν μετά το Πάσχα.
Για είκοσι λεπτά οι παίκτριες μας μάλλον σκέφτονταν τις διακοπές, και χωρίς να παίζουν άμυνα έδωσαν το δικαίωμα στον Αστέρα, που με τη σειρά του είχε καλή απόδοση σε εκείνο το διάστημα, να βρίσκεται αρκετές φορές μπροστά στο σκορ. Μετά το ημίχρονο όμως η εικόνα του αγώνα άλλαξε και ο σοβαρός Προφήτης δεν αντιμετώπισε προβλήματα, έχοντας σε καλή κατάσταση και πιο σταθερή απ' όλες τη Βλάμη, που τέλειωσε τον αγώνα με 17 πόντους. Δείχνοντας παράλληλα και τον απαιτούμενη συγκέντρωση στην άμυνα, η διαφορά άνοιξε μετά το 25', και ο Προφήτης έφτασε χωρίς πονοκεφάλους στη νίκη γοήτρου (το ματς ήταν βαθμολογικά αδιάφορο), που ήταν η πέμπτη συνεχόμενη στο πρωτάθλημα. Σωστή η διαιτησία των Πέτρου και Ι. Τηγάνη.
ΠΡΟΦ.ΗΛΙΑΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ.ΔΗΜ. 59-40 (11-13, 26-27, 42-33, 59-40)
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Πέτρου, Ι. Τηγάνης
ΠΡΟΦ.ΗΛΙΑΣ (Π. Χλιαουτάκης): Δροσωτάκη 10, Βλάμη 17, Βροχίδου Β. 8(2), Τηλεμάχου 8, Βροχίδου Σ. 8(2), Σπύρη, Λαουλάκου 3(1), Καψοκόλη, Σταθάκη, Μουσούλη 3(1), Γουλουμή, Ανυφαντάκη Ε. 2.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ.ΔΗΜ. (Δ. Χρυσοβελίδης): Σπυροπούλου 4, Βασιλάτου, Ζαχαροπούλου Σ. 10(2), Γεβοντιάν 4, Σαραφίδου 4, Ζαχαροπούλου Δ. 2, Παπαζαχαρίου 6, Καρρά 8, Κάραβα 2.