Κυριακή 24 Φεβρουαρίου 2013

ΓΥΝΑΙΚΕΙΟ: ΠΡΟΦ.ΗΛΙΑΣ-ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ 63-40

Με φόρα από το "Σαλπέας", ο Προφήτης δε δυσκολεύτηκε να επικρατήσει του Μανδραϊκού στα Καμίνια, πετυχαίνοντας τη δεύτερη σερί νίκη του στη β' φάση.
Τα κορίτσια μας από νωρίς κυριάρχησαν στο παιχνίδι, έχοντας απόλυτη υπεροπλία στα ριμπάουντ, απέναντι στον Μανδραϊκό, που είχε εκ των πραγμάτων δύσκολη αποστολή, χωρίς την τραυματία Ευμορφοπούλου, και έχασε κάθε δυνατότητα να είναι ανταγωνιστικός με την αποβολή της Κοτσάνη με πέντε φάουλ μόλις στο δωδέκατο(!) λεπτό. Στο ημίχρονο το σκορ ήταν 39-15 και μετά ήρθε η (φυσιολογική σε τέτοιες περιπτώσεις) χαλάρωση, ακόμη κι έτσι όμως το ματς έκλεισε με τη διαφορά πάνω από τους είκοσι πόντους.
Χωρίς προβλήματα η διαιτησία των Στρέμπα και Κουτουμάνου.
ΠΡΟΦ.ΗΛΙΑΣ-ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ 63-40 (14-8, 39-15, 47-27, 63-40)
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Στρέμπας, Κουτουμάνος
ΠΡΟΦ.ΗΛΙΑΣ (Π. Χλιαουτάκης): Βλάμη 6, Παπαδοπούλου, Καψοκόλη 5, Τηλεμάχου 19(2), Σπύρη 2, Ζαχαρία 7, Δροσωτάκη 7, Χάλαρη, Μαυρίδου, Μουσούλη 9(2), Σαλαπάτα 2, Γουλουμή 6.
ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ (Καλυβιανάκης): Καραπαναγιώτη 4, Τακίδη 6, Κοτσάνη Γ., Ραμαντάνη 9(2), Κοτσάνη Α. 3, Πάσσαρη 2, Ανδριοπούλου, Μπεναρδή 6, Καμπερίδη 10.