Σάββατο 2 Φεβρουαρίου 2013

ΝΕΑΝΙΔΕΣ: ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ-ΠΡΟΦ.ΗΛΙΑΣ 15-34

Οι νεανίδες φύλαγαν το καλύτερο για το τέλος, αφού στο φινάλε του πρωταθλήματος νίκησαν 15-34 τους Κυρίαρχους, μετά από εξαιρετική εμφάνιση. Κατέκτησαν έτσι την τρίτη θέση του ομίλου τους, και είναι κρίμα που αυτή η τόσο καλή ομάδα, βασικά λόγω ατυχίας, δεν κατάφερε να είναι στην προνομιούχο δυάδα. Στο σημερινό ματς η ομάδα στηρίχθηκε στην άμυνα της, πετυχαίνοντας μάλιστα ένα σπάνιο επίτευγμα, καθώς στο δεύτερο ημίχρονο δεν δέχτηκε ούτε ένα εντός παιδιάς καλάθι, παρά μόνο δύο βολές, από μία σε κάθε δεκάλεπτο! Έτσι ο Προφήτης φεύγει από τη διοργάνωση με χαμόγελα, και πλέον τα κορίτσια, μετά την πολύ καλή τους πορεία με τις νεάνιδες, εντάσσονται πια  εξ' ολοκλήρου στο γυναικείο τμήμα, όπου ήδη οι περισσότερες έχουν καταγράψει και συμμετοχές στο φετινό πρωτάθλημα. Μεγάλο κομμάτι της καλής πορείας του τμήματος ανήκει στις δύο προπονήτριες, Λίνα Ιωάννου και Έφη Κοιλάκου, που εργάστηκαν αφιλοκερδώς, αλλά με μεγάλη διάθεση για να βελτιώσουν τα κορίτσια, και τις ευχαριστούμε. Στο σημερινό ματς έπαιξαν οι Τζωρτζάκη Ζ., Σαμιώτη 3(1), Κίκη, Αλλαϊμπέι, Καλαϊτζίδου 11, Παπαδοπούλου 5, Γουλουμή 11, Χάλαρη 4, Τζωρτζάκη Δ..