Κυριακή 18 Νοεμβρίου 2012

ΕΦΗΒΙΚΟ: Α.Ε.ΡΕΝΤΗ-ΠΡΟΦ.ΗΛΙΑΣ 68-66

Οι έφηβοι έφτασαν κοντά σε μια πολύ μεγάλη νίκη σήμερα το μεσημέρι στο κλειστό του Ρέντη, τελικά όμως γνώρισαν την ήττα και μάλιστα με τρόπο πολύ οδυνηρό, καθώς το τελευταίο καλάθι των γηπεδούχων ήρθε στην εκπνοή και ήταν ένα απίθανο φόλοου του Ρουσουνέλου.
Οι δύο εφηβικές ομάδες προσέφεραν υψηλότατου επιπέδου μπάσκετ, ανώτερο κι από αγώνα ανδρικών ομάδων. Στο πρώτο ημίχρονο συμβάδιζαν στο σκορ, αλλά στο τρίτο δεκάλεπτο ο Ρέντης, με ηγέτη τον Πασπαλά (31 π.) πήρε μια διαφορά που έφτασε να είναι και διψήφια. Ο Προφήτης όμως δεν το παράτησε και φάνηκε να αγγίζει τη νίκη, όταν μισό λεπτό πριν το τέλος προηγήθηκε 64-66. Δυστυχώς όμως δεν καταφέραμε να κρατήσουμε το ροζ φύλλο, που γλίστρησε από τα χέρια μας στην τελευταία φάση. Σήμερα έπαιξαν οι Μουστάκας 32(4), Μυσιρλής, Φίλας 9, Σωτηρίου 20(2), Ιωαννίδης 3(1), Κοντός 2.