Πέμπτη 2 Φεβρουαρίου 2012

ΑΝΔΡΙΚΟ: ΑΕ ΡΕΝΤΗ-ΠΡΟΦ.ΗΛΙΑΣ 63-57

Το κακό δεύτερο ημίχρονο στοίχισε στην ομάδα μπάσκετ, που γνώρισε την ήττα στον Ρέντη από την τοπική ΑΕ με 63-57.
Ο αγώνας ξεκίνησε με τον Προφήτη Ηλία να παίρνει ένα μικρό προβάδισμα, έχοντας σε καλή μέρα τους Κριτσιδήμα και Γεωργάκη. Η διαφορά έφτασε μέχρι το +8 (19-27), και παρότι ο Ρέντης εν μέρει την κάλυψε (ημίχρονο 28-31), ο Προφήτης έδειχνε να κρατάει τα ηνία της αναμέτρησης. Όλα άλλαξαν στο τρίτο δεκάλεπτο, όταν και οι γηπεδούχοι, με ζεστό τoν Χαραλαμπίδη έκαναν ένα γρήγορο 9-0, που τους έφερε μπροστά με 37-31. Όταν ανέβασαν στροφές και οι Μάκος, Τσιρογιάννης τα πράγματα έγιναν ακόμη πιο δύσκολα για τον Προφήτη, που συν τοις άλλοις έδειχνε να έχει "κολλήσει" στη ζώνη. Η πρώτη διψήφια διαφορά καταγράφηκε στο 29' (50-40) και παρά την προσπάθεια που έγινε (52-47 στο 33'), ο Ρέντης τελικά έπαιξε όσο χρειάστηκε προκειμένου να μην απειληθεί. Η διαιτησία των Στρέμπα-Ουσταμπασίδη χωρίς πολλά λάθη. Ευχόμαστε καλή συνέχεια στο σωματείο του Ρέντη, με το οποίο διαχρονικά μας συνδέουν σχέσεις σεβασμού και αλληλοεκτίμησης.
ΑΕ ΡΕΝΤΗ-ΠΡΟΦ.ΗΛΙΑΣ 63-57 (12-19, 28-31, 50-42, 63-57)
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Στρέμπας, Ουσταμπασίδης
ΑΕ ΡΕΝΤΗ (Α. Παπαδάτος): Χαραλαμπίδης Μ. 2, Πανουργιάς, Χαραλαμπίδης Λ. 15(1), Λευκόπουλος 8(1), Μάκος 16(2), Τσιρογιάννης 10(2), Θεοδωρικάκος 2, Σοκόλοβ 2, Μπίχτας, Νεδέλκος 8.
ΠΡΟΦ.ΗΛΙΑΣ (Π. Κάσσης): Κάτσικας 2, Φωστέρης 6, Πιστιόλης 12(1), Ευσταθίου, Κεραμειδάς 4, Καψοκόλης 5, Κουκουβάκης 4, Μιχαλακάκος 3(1), Κριτσιδήμας 9(1), Γεωργάκης 12(3), Ντάσκας.