Πέμπτη 5 Ιανουαρίου 2012

ΑΝΔΡΙΚΟ: Α.Ο.Ν.Α.-ΠΡΟΦ.ΗΛΙΑΣ 68-50

Στο πρώτο της παιχνίδι για το 2012, η ομάδα μπάσκετ δεν τα κατάφερε κόντρα στον ΑΟΝΑ, γνωρίζοντας την ήττα χωρίς να μπορέσει να προβάλλει ουσιαστική αντίσταση.
Το ματς κρίθηκε από το πρώτο ημίχρονο, όταν και η ομάδα της Αργυρούπολης, εκμεταλλευόμενη ιδανικά τα πολύ ψηλά κορμιά των παικτών της, "καθάρισε" την υπόθεση νίκη. Ο Προφήτης, παρά το ελπιδοφόρο του ξεκίνημα (0-7), ήταν τραγικός στην επίθεση, και ειδικά στο δεύτερο δεκάλεπτο, όταν και σημείωσε μόνο δύο πόντους, κι αυτοί από βολές. Στην επανάληψη η εικόνα μας βελτιώθηκε κάπως, όμως ο ΑΟΝΑ είχε ήδη ξεφύγει πάρα πολύ και σε καμία περίπτωση δεν κινδύνευσε. Κορυφαίοι των γηπεδούχων ο Παγώνης και ο γίγαντας Τσιώκος που δεν είχε αντίπαλο μέσα στη ρακέτα. Μέτρια η διαιτησία του Λάτση, εχθρική αυτή του Δελαγραμμάτικα, που εκτός των άλλων χρέωσε και με δύο τεχνικές ποινές τον πάγκο του Προφήτη.  Επόμενο -πολύ σημαντικό- ματς, είναι αυτό με την Προοδευτική στα Καμίνια.
Α.Ο.Ν.Α.-ΠΡΟΦ.ΗΛΙΑΣ 68-50 (25-14, 44-16, 54-34, 68-50)
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Λάτσης, Δελαγραμμάτικας
Α.Ο.Ν.Α. (Κ. Γκαναβίας): Κουνενής 4, Παρασκευόπουλος, Παγώνης 22(3), Λουλουδάκης 2, Κατσουράκης 3(1), Τσεπαπαδάκης. Παπαθανασόπουλος 6, Τάγκαλος 2, Ζαφειρόπουλος 7(1), Τσιώκος 20, Χατζηρόδος 2.
ΠΡΟΦ.ΗΛΙΑΣ (Π. Κάσσης): Κάτσικας 3(1), Φωστέρης 10(2), Πιστιόλης 2, Ευσταθίου 6, Κεραμειδάς 10, Βουρνάς, Κουκουβάκης 12(1), Μιχαλακάκος 3(1), Κριτσιδήμας 4, Γεωργάκης, Ντάσκας, Μουστάκας.